M-STATION I ARSENAL FC

HOW ARSENAL USE M-STATION IN TALENT DEVELOPMENT

Med 13 engelske ligatitler og 12 seire i FA-cupen, er det ikke tvil om at Arsenal er en av gigantene i engelsk fotball. En stor del av klubbens suksess kommer fra klubbens eget akademi som har produsert dagens førstelagspillere, slik som Jack Wilshere.

VI ANBEFALER: Forbedre dine kortpasninger med m-station rebounder

Arsenals akademi har en lang og stolt historie med å produsere kvalitetsspillere til førstelaget. Denne høye kvaliteten på spillere fra akademiet har gjort utviklingen av unge talenter til en av de viktigste filosofiene i klubben.

Administrerende direktør i Arsenal, Ivan Gazidis, til www.arsenal.com:


- Vår fremtid kommer til å bli bygget opp rundt hvor godt vi utvikler våre unge spillere og gir dem videre til førstelaget vårt. Dette har alltid vært et underliggende prinsipp for klubben, og det kommer til å fortsette å være tilfellet. Vi har tipp, topp trenere for de unge spillerne, og vi investerer i fantastiske fasiliteter.

Hvis du ønsker å se hvordan m-station brukes under treningsøktene i Arsenals ungdomsakademi, se denne videoen:


IMPLEMENTERING AV M-STATION I TRENINGSØKTER

For å kunne ha en av de beste ungdomsakademiene i verden må man ha flotte fasiliteter. Som nevnt ovenfor ved Gazidis, investerer Arsenal for tiden i å forbedre sine fasiliteter, og en av måtene de har gjort det på er ved å innføre m-station fra Munin Sports i treningsøktene. Carl Laraman er en av akademiets trenere på Arsenals ungdomsakademi, og han beskriver m-station slik:


- Et fantastisk utstyr!

SE VIDEO: Forbedre dine avslutninger på volley med m-station rebounder

Laraman forklarer hvordan de bruker m-station på mange forskjellige måter i Arsenals akademi:

– Man kan bruke den på forskjellige høyder. For utespillerne våre kan man gjøre mange øvelser i forhold til mottak og pasninger, man kan også bruke den som rebounder ved skyting, og heading i forsvar og angrep.

m-station er et fantastisk treningsutstyr for å forbedre områder som ballkontroll og presise pasninger, to egenskaper som man svært ofte finner hos Arsenal-spillere.

Arsenal_mstation3_620x330png

SE OGSÅ: Forbedre dine reflekser som keeper med m-station rebounder

“FANTASTISK UTSTYR FOR KEEPERE”

Det er ikke bare utespillerne på Arsenal som bruker m-station på trening. Også keeperne på akademiet har god nytte av den. Keepertrener på Arsenals ungdomsakademi, Lee Smelt, er også stor fan av å bruke m-station på trening:

– m-station gir keeperne mulighet til å gjøre ulike øvelser på en ny måte, den gir dem et annet syn på ting, og det liker jeg som keepertrener. Jeg liker måten ballen spretter tilbake på med forskjellige vinkler.

Arsenal_mstation4_620x330png

Hvis du har spørsmål om Arsenal FC sin bruk av m-station, eller hvis du selv har en brukerhistorie som du mener bør bli omtalt her, vennligst ta direkte kontakt med vår markedssjef, Simon Secher, på simon@muninsports.com.

Reading next

M-STATION WINS “BEST INDIVIDUAL TRAINING INNOVATION” AWARD
BECOME A BETTER MIDFIELDER WITH JUST A FEW M-STATION DRILLS